Elektronicka plomba, electronic seal, sigfox,

Slovenská elektronická plomba zaistí majetok, rýchlu reakciu a zvýšený pokoj


Elektronická plomba je malé zariadenie, ktoré poskytuje reálne informácie o manipulovaní so statickými zariadeniami alebo prepravnými jednotkami. Jej využívanie vystihuje aj kontrola prístupov do priestorov, ktoré majú byť zapečatené.  Jednoduchým rozpojením elektronickej plomby je aktivovaný alarm a odoslaná informácia zodpovedným osobám o narušení kontrolovaného miesta.

Pre koho je zariadenie určené?

Zariadenie  je určené pre každého majiteľa, obchodníka, dodávateľa či prepravcu, ktorý si chce zabezpečiť svoj priestor alebo priamo produkty pred krádežou a poškodením. Predstavte si sklad, v ktorom máte umiestnené svoje produkty a dostanete sa doň len bezpečnostnými dverami, ktoré však už v dnešnom svete nie sú zárukou bezpečnosti. Sekundárnym bezpečnostným systémom môže byť práve elektronická plomba.

Plomba funguje prostredníctvom technológie Sigfox na vlastnej nezarušiteľnej sieti. Toto malé zariadenie upozorňuje na každú neautorizovanú manipuláciu, či už s dverami a vchodom do priestorov alebo priamo na manipuláciu s prepravnými klietkami, kontajnermi a podobne. Dokáže zabezpečiť všetko to, s čím sa druhí nemajú „hrať“, kým nedostanú povolenie.

Electro seal, elektronicka plomba, sigfox, warehouse, sklad, zabezpecenie

Technické zaujímavosti a „pikošky“

Jednou z hlavných výhod tejto jedinečnej elektronickej plomby je jej životnosť, ktorá dosahuje až 7 rokov. Súčasťou plomby sú 4 detektory, vďaka ktorým je toto zariadenie vysoko efektívne:

  • detektor narušenia slučky,
  • detektor potlačenej a utlmenej zmeny,
  • detektor vibrácie a rotácie,
  • jazýčkový kontakt, ktorý umožňuje technickú autorizáciu cez server.

Ďalšia dôležitá súčasť zariadenia je zabudovaný akcelerometer, ktorý posiela notifikácie práve o pohybe a manipulácii s plombou.

Inštalácia je extrémne jednoduchá – zoberiete elektronickú plombu, pripevníte ju na požadované miesto alebo požadované zariadenie a zapojíte konektory do plomby. Potom plomba zabliká, čo je znakom jej správneho zapojenia a funkčnosti. Jej funkčnosť je postavená na neustálom spojení optického vlákna, ktoré umožňuje detekciu prerušenia slučky. Ak dôjde k jej prerušeniu, zariadenie okamžite odosiela alarmovú správu do určeného systému či aplikácie. Opätovné spojenie elektronického tesnenia je možné iba autorizovaným zákrokom.

Elektronická plomba je unikátne zariadenie pochádzajúce zo Slovenska. Jej výhradným dodávateľom je spoločnosť SI2C, v ktorej portfóliu možno nájsť aj parkovací senzor fungujúci rovnako na sieti Sigfox.

Prečítajte si aj o ďalších bezpečnostných systémoch fungujúcich na technológii Sigfox. V prehľadnom článku sa dozviete množstvo zaujímavostí z oblasti ochrany majetku aj osôb. Dočítate sa napríklad o ochrane samostatne žijúcich seniorov a o tom, ako je možné zabrániť štandardným nešťastiam veľmi jednoduchým senzorickým vybavením domácnosti.