Biznis raňajky pre dodávateľov IT systémov pre mestá a obce a predstavenie siete pre internet vecí Sigfox

Internet vecí v slovenských mestách? Už čoskoro


Po letnej prestávke pokračujeme s úspešnou sériou biznis raňajok. Dodávateľom IT riešení pre verejnú správu sme prezentovali sieť pre internet vecí Sigfox a jej praktické využitie v oblasti Smart City a zlepšovania služieb pre občanov. Možnosti sú nekonečné. Využiť sieť je možné v oblasti parkovacej politiky, monitoringu životného prostredia, dohľadu nad seniormi aj odpadového hospodárstva.

Dodávateľom IT riešení pre mestá a obce, umožní sieť Sigfox rozšíriť produkty a služby o možnosť využitia masívnej celoplošnej komunikačnej platformy pre internet vecí a jej implementáciu do konkrétnych Smart City riešení. Platforma Sigfox je mimoriadne vhodná pre vybrané oblasti originálnych aj prenesených kompetencií miest a obcí.

Smart City už nie je len bezobsažný pojem, ktorý je v realite ťažko uchopiteľný. Vďaka existencii prvej celorepublikovej IoT siete Sigfox sa jeho naplnenie stáva realitou.

Sieť Sigfox umožňuje komunikovať veľkému počtu zariadení bezpečne, s nízkymi nákladmi a na veľké vzdialenosti. Zariadenia majú minimálnu spotrebu energie, vďaka čomu majú prevádzkovú výdrž batérií aj viac ako 5 rokov. Sieť je použiteľná na komunikáciu a zber dát zo senzorov, ako aj na ich vyhodnocovanie v reálnom čase a je ideálnou komunikačnou platformou pre nasadenie v oblasti tzv. Smart City riešení.