louis vuitton batožina so Sigfox IoT

Cestujete? Sledujte pohyb svojej batožiny. Sigfox a Louis Vuitton uvádzajú luxusný tracker


Sigfox, svetový líder v oblasti IoT a ikonická luxusná značka Louis Vuitton uviedli na trh nové sledovacie zariadenie pre batožinu, ktoré využíva technológiou Sigfox. K dispozícii je exkluzívne s kolekciou batožiny Louis Vuitton Horizon. Zariadenie umožňuje cestujúcim sledovať polohu svojej odbavenej batožiny na najdôležitejších letiskách sveta, a to aj pri cestovaní medzi rôznymi krajinami.

Ide o prvé monitorovacie zariadenie, ktoré zahŕňa službu Monarch od spoločnosti Sigfox, ktorú predstavili na World IoT Expo v Prahe. Monarch je nová služba, ktorá umožňuje bezproblémovú prevádzku zariadení vo všetkých častiach sveta vďaka automatickému rozpoznávaniu a prispôsobovaniu sa normám lokálneho rádiofrekvenčného signálu. Používanie Monarchu odhaľuje nekonečné aplikácie v logistike, dodávateľskom reťazci, maloobchodnom trhu a automatizovanej údržbe pre námornú, leteckú aj železničnú dopravu.

Sledovanie majetku je jednou z najdôležitejších vertikál v obrovskej škále využitia internetu vecí a služba Monarch predstavuje významný prelom. Tento projekt je prvým uvedením miliónov zariadení na maloobchodný trh, pričom predpokladom je, že sa bude v nadchádzajúcich rokoch významne rozvíjať. Technológia Sigfox je v súčasnosti jedinou možnosťou, vďaka ktorej je dostupný takýto druh použitia.

Zariadenie na sledovanie batožiny je k dispozícii ako doplnok pre modely Horizon 50, 55 a 70 a dá sa jednoducho pripevniť do vrecka v kufri. Extrémne jednoduché použitie a nízka spotreba energie zaručuje životnosť batérie až pol roka.