Traqueur – mini zariadenie na monitorovanie pohybu vozidiel a majetku


Malé zariadenie vo veľkosti zásnubného prsteňa Traqueur slúži na monitorovanie pohybu automobilov a kontrolu prepravy produktov. Ponúka geolokačné a telematické služby. Ide o kombináciu prenosu a spracovania dát so zobrazujúcimi a zdieľajúcimi systémami a prostriedkami, pričom sa využíva hlavne v logistike. Dáta o polohe odosiela bez SIM karty prostredníctvom siete pre internet vecí Sigfox.

Monitorovanie vozidla

Všetky údaje a dáta automobilu máte k dispozícií v reálnom čase. Viete skontrolovať vozidlo aj na základe „street view“ a satelitných či cestných máp. Viete aj to, kto vozidlo práve riadi – takáto možnosť je využiteľná pre firmy, ako aj pre bežného užívateľa. Funguje na základe identifikačnej kartičky, ktorá sa po vstúpení do vozidla priloží  k zariadeniu, a to odčíta informácie o zamestnancovi. Funguje to presne tak ako vstupná kartička do budovy.

Ak by zamestnanci chceli využívať vozidlo aj na súkromné účely, viete toto zariadenie prepnúť do tohto módu. Túto možnosť dokáže vykonať len autorizovaná osoba, vďaka tomu môže správca vozového parku zabrániť zneužitiu vozidla a mať všetko pod kontrolou.

traquer, monitoring, monitorovanie, sigfox, trasa, mapa

Manažment flotily

Vďaka zariadeniu Traqueur si viete jednoducho zistiť všetky aktivity vozidla, ako napríklad počet prejazdených kilometrov, spotrebu paliva, miesto, čas a dĺžku zastavenia. Pri monitoringu sa rozhodnete, či chcete aktivitu sledovať v dennom, týždennom alebo mesačnom rozmedzí. Všetky tieto informácie viete rýchlo exportovať a editovať, nejde o žiadne zdĺhavé programovanie, stačí pár klikov. Zvládne to naozaj každý.

Funkcie zariadenia

Notifikácie – všetky oznámenia týkajúce sa manipulácie s vozidlom či majetkom dostanete prostredníctvom SMS, e-mailu alebo cez vašu platformu.

Geografická realita – pri sledovaní majetku si môžete nastaviť geografické vymedzenie priestoru a budete oboznámený, kedy presne náklad vstúpil a odišiel z predom určeného priestoru.

Naštartovanie vozidla – samozrejme, že nebudete prijímať sms-ku vždy, keď sa vozidlo naštartuje, jedine, že by ste chceli. No ak máte napríklad prepravnú spoločnosť, tak by vám mobil pípal asi stále. Zaujímavé pre vás môže byť práve naštartovanie vozidla po pracovnej dobe, po určitom čase, ktorý si sami určíte. V takomto prípade môže byť pohyb vozidla identifikovaný ako neautorizovaná manipulácia, alebo až krádež.

Cestné pirátstvo – s malým zariadením viete, či šofér dodržiava predpísanú rýchlosť alebo všeobecné predpisy cestnej premávky alebo „vďaka“ jeho jazdeniu bola spôsobená dopravná kolízia. V jednoduchosti, môžete si odsledovať správanie vodičov na cestných komunikáciách. A to môže byť užitočný pomocník.

Zariadenie Traqueur vám pomôže sledovať automobily, motorky a skútre, kamióny a nákladné vozidlá, stavebné stroje, rôzne zariadenia, ale aj samotný majetok a cennosti.

 

Ak vás zaujímajú ďalšie možnosti zabezpečenia, odporúčame vám prečítať si článok venovaný práve tejto oblasti.